KPM 2015

Kráľovstvo naruby

19. - 22. marec 2015

Created by PMx & Evka K.
Za nápad na úvodnú stránku ďakujeme
pánom Wagerfieldovi a Guglierimu.
Tréningové Centrum Kompas
© 2015

O KPM 2015

2

Čo keď nás inštinkt klame? A naše prirodzené reakcie sú úplne nesprávne? Čo ak ešte stále existuje poznanie a skutočnosti o Božom kráľovstve, podľa ktorých sa nám funguje tak neprirodzene, že ich radšej ignorujeme? Si pripravený/á byť prekvapený/á? Čo ak z tisíckrát prečítaného textu ti pravda zase raz prebodne srdce a zmení ťa navždy. Naše ambície pre KPM 2015 nie sú o nič menšie ako tieto.

Božie slovo má moc. A preto namiesto rôznorakých tém sa pozrieme na stať Písma (Ježišove reči na vrchu – Matúš 5-7) a so skvelým učiteľom budeme skúmať prečo je Kráľovstvo (to Jeho) a princípy v ňom naruby.

Zabudni na "počuli ste, že bolo povedané" a priprav sa na Ježišove: "ale ja vám hovorím..." na KPM 2015 v Kráľovstve naruby.

3

Rečník

Hlavné témy:

1. O kráľovstve

2. O ustarostenosti

3. O posudzovaní

4. O poklade

5. O klopaní na dvere a o sluhoch

6. O živote v smrti

4

Dave Patty

sa pred vyše 20 rokmi presťahoval do Českej republiky, kde založil medzinárodnú misijnú organizáciu, v ktorej dnes pracuje vyše 200 misionárov v 13 krajinách východnej a centrálnej Európy, čo znamená, že veľa cestuje a káže po celom svete.

Má manželku Connie a 3 deti, z čoho 2 už majú vlastné rodiny. Dave študoval teológiu na Multnomah Bible School v Portlande, Božie Slovo je živé aj v jeho službe aj osobnom živote.

Je výborný učiteľ a komunikátor, rozprávať bude po česky a je nám cťou, že vám ho môžeme predstaviť ako hlavného rečníka na KPM 2015.

5

Celodenný program

8

Celodenný program

9

Hudobné skupiny

Draho a hostia

Sme radi, že aj tento rok môžeme na KPM privítať takpovediac už dvorného uctievača, ktorého srdce horí pre uctievanie nielen hudbou, ale aj kreativitou a celým životom. Pracuje v TCKompas ako vedúci celoslovenského projektu Fusion, čiže služby mladým cez hudbu. Miluje svoju rodinu, ktorá pozostáva z manželky Zuzky a troch detí. Rád loví ryby a pýta sa dobré otázky. Býva v Banskej Bystrici.

10

Hmla

Skupinu Hmla ste na KPM už tiež zažili a my sme ich nemohli nepozvať na KPM 2015, pretože okrem toho, že sú skvelí hudobníci, sú to aj vzácni ľudia, pracovníci s mládežou, vedúci skupiniek, majú veľké srcia. Radi spolu okrem chvál hrajú aj futbal.

11

Hudobné skupiny

EVS Band

Pri Evanjelizačnom stredisku v Prešove sa postupne sformovala hudobná skupina, pozostávajúca hlavne z chlapcov z ECAV Prešov. Z pôvodného zámeru nahrať CD, na ktorom by dali piesňam zo spevníka nové aranžmá, táto vízia prerástla na niečo oveľa viac - chlapci cestujú po Slovensku, hrajú na Službách Božích, koncertujú a prinášajú nový nádych kamkoľkve prídu.

12

Miro Tóth a Tretí deň

Tretí deň pod vedením speváka a pastora Mira Tótha pôsobí na slovenskej kresťanskej scéne už, dá sa povedať, desaťročia. Sú to zapálení ľudia, s vášňou nielen pre uctievanie, ale aj pre stratených. Toto ich nadšenie pre nášho Kráľa budeme môcť s nimi zdieľať v sobotu večer po hlavnom programe.

13

Hudobné skupiny

noXcuse

Žilinská kapela, ktorá funguje už nejaký ten rok. Chalani sú húževnatí a odhodlaní slúžiť hudbou na rôznych miestach. Okrem nedeľných chvál, alebo vlastnej tvorby, hrávajú aj po školách na výchovných koncertoch. Sme radi, že v nedeľu budú súčasťou KPM 2015.

14

Registrácia

Ak sa prihlásiš na konferenciu ALE neuhradíš sumu do konca stanoveného časového obdobia, tak cena konferenčného poplatku bude automaticky vyššia podľa nasledovného časového obdobia. Do úvahy sa berie dátum odoslania platby.

Ak sa prihlásiš ale nezaplatíš za konferenciu do 8.marca 2015, zrušíme tvoju registráciu.

Cena konferenčného poplatku:

do 25.januára - 16 €

do 15.februára - 20 €

do 8.marca - 23 €

na mieste 5,50€ / hlavný program
15

Platba

Za prihláseného na KPM 2015 Ťa považujeme až po zaplatení.
Účet: 2000150040/8330 (FIO banka)
Účet: 2698360014/1100 (Tatra banka)
Variabilný symbol: 1111
Konštantný symbol: 0558
Špecifický symbol: tvoje KPM ID
Poznámka: KPM ID, Priezvisko, Meno
(KPM ID je identifikačné číslo, ktoré bolo zaslané emailom na tvoju emailovu adresu pri web REGISTRÁCII. Bez neho nevieme priradiť platbu k tvoju menu.)

Zaplatiť môžeš aj poukážkou typu H na:

Tréningové centrum KOMPAS
Vojtecha Spanyola 37
01001 Žilina.

16

Ak platíš za inú osobu:

Ak platíš KPM niekomu inému, uveď v platbe jeho špecifický symbol (ID) a zaplať sumu, ktorú by mal platiť.

Ak platíš za viacerých ľudí jedným prevodom uveď do poznámky mená všetkých ľudí, za ktorých platíš a tiež ich špecifický symbol (ID)!

17

Storno a odhlásenia

Storno poplatok za odhlásenie sa z konferencie je 30% z konferenčného poplatku. Peniaze za konferenciu ti budú vrátené po vyplnení STORNO FORMULÁRA, ktorý treba podpísaný zaslať na našu adresu:

Tréningové centrum KOMPAS
Vojtecha Spanyola 37
01001 Žilina.

Za odhlásenie stravy a ubytovanie ti bude vrátených 70% ceny, pokiaľ si objednávku zrušíš do 8.marca 2015.

Ak nám nedoručíš podpísaný storno formulár do 8.marca 2015, suma za stravu a ubytovanie ti nebude vrátená.

18

Ubytovanie (2,50€/noc)

Chceme, aby ste sa počas KPM cítili čo najlepšie a mohli si na konferencii oddýchnuť, načerpať a inšpirovať sa pre vašu náročnú službu. Samozrejme nezmenilo sa, že chlapci a dievčatá spia na rôznych miestach. Žiaľ lacný spôsob ubytovania počas KPM bude vyžadovať z tvojej strany veľa trpezlivosti, tolerantnosti a flexibility.

Budeš potrebovať spacák & karimatku.

Ubytovanie je možné prihlasovať, meniť a odhlasovať do 8.marca 2015. Ak si ubytovanie odlhlásiš po 8.marca 2015, nebudú ti vrátené peniaze za ubytovanie. Ak do 8.marca 2015 nezaplatíš za objednané ubytovanie, zrušíme tvoju objednávku.

20

Kvôli bezpečnosti budú miestnosti strážené dobrovoľníkmi.

Iné možnosti:

Individuálne si môžeš objednať ubytovanie aj v iných ubytovacích zariadeniach a hoteloch v Žiline, ktoré ti môžeme odporučiť.

Povinná daň mestu je vo výške 1,00- EUR.

• VEĽKÝ DIEL-intern, od 10,00 €/noc, info
• HLINY - internáty, od 11,00 €/noc, info
• HOTEL GRAND (KPM), od 25 €/noc, info
• GMK CENTRUM, od 22,50 €/noc, info
• PENZIÓN PARS, od 16,00 €/noc, info
• HOTEL BORIK, od 21,00 €/noc, info
• DOM TECHNIKY, od 15,00 €/noc, info
• MALA PRAHA, od 10,00 €/noc, info

21

Strava

Raňajky 1,90 €

Obed 3,30 €

Večera 3,00 €

Stravu je možné prihlasovať, meniť a odhlasovať do 8.marca 2015. Ak do 8.marca 2015 nezaplatíš, tvoju objednávku rušíme.

Z bezpečnostných dôvodov a taktiež v súlade so zmluvou o prenájme, nie je v budove, kde sa koná KPM a ani v ubytovacích priestoroch dovolené používať vlastné variče a podobné prostriedky. Tepelne upravovať jedlo je možné iba vo vyhradenom a zmluvne dohodnutom priestore, v KPM Café. Za pochopenie ďakujeme.

22

Jedálny lístok

&

Štvrtok

Večera: Rizoto z bravčového mäsa, kyslá uhorka

&

Piatok

Raňajky: Bageta so suchou salámou, jablko
Obed: Zeleninová polievka s mrveničkou, vyprážaná krkovička, varené zemiaky, malá obloha
Večera: Parené buchty s lekvárom, škoricovým cukrom a maslom

&

Sobota

Raňajky: 2ks rožok so šunkovou nátierkou, horalka
Obed: Hrachová polievka, maďarský guláš, žemľové knedle
Večera: Bravčový perkelt, varené cestoviny

&

Neďeľa

Raňajky: 3 ks párky s horčicou, 2 ks pečivo
Obed: Mäsový vývar s rezancami a zeleninou, zapekané medailóniky z kuracích pŕs so syrom, ryža, hranolčeky

KPM 2016

Dovidenia o rok

dátum upresníme čoskoro

Tréningové centrum KOMPAS
Vojtecha Spanyola 37
01001 Žilina.
0911 72 34 53
kpm@tckompas.sk
www.tckompas.sk